Pijany kierowca z impetem wjechał w zaparkowane pojazdy

Pijany kierowca z impetem wjechał w zaparkowane pojazdy

W ubiegły czwartek na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego pojawił się nietrzeźwy kierowca, który w pewnym momencie z dużą siłą wjechał w stojące na parkingu pojazdy. Nie dość, że 29-latek był kompletnie pijany, to jeszcze prowadził samochód pomimo odebranego prawa jazdy. Mężczyzna trafił już w ręce policji i usłyszał zarzuty w swojej sprawie.

Do groźnej kolizji doszło 31 marca na ul. Zamenhofa w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie pijany 29-latek wjechał w zaparkowane samochody, w kilku z nich powodując zniszczenia. Według ustaleń funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, 29-letni kierowca jechał ulicą Zamenhofa w kierunku ulicy Modrzewskiego.

Sprawdź też artykuł o zderzeniu pijanego kierowcy z radiowozem.

Podejrzany został zatrzymany przez naocznego świadka

Jak relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP Piotrków, w pewnej chwili mężczyzna stracił kontrolę nad samochodem i wbił się pomiędzy stojące na parkingu samochody osobowe marki Peugeot i Toyota. Próbował uciec z miejsca wypadku, jednak został zatrzymany przez świadka zdarzenia.

Po zjawieniu się policjantów 29-latek został przebadany alkomatem, który wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Co więcej, mężczyzna prowadził pojazd pomimo zakazu sądowego. W efekcie został zatrzymany i przewieziony na komendę, a następnie doprowadzony do prokuratury.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty związane z jazdą w stanie nietrzeźwości i prowadzeniem pojazdu pomimo zakazu wydanego przez sąd. Grozi mu teraz do 2 lat pobytu za kratkami.