W Piotrkowie Trybunalskim odbył się Jarmark Wielkanocny

W Piotrkowie Trybunalskim odbył się Jarmark Wielkanocny

W zeszłą niedzielę na Rynku w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Jarmark Wielkanocny, który cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta i okolic. W kilka godzin płyta rynkowa uginała się pod naporem stoisk wypełnionych wielkanocnymi rękodziełami i smaczną kuchnią świąteczną. Podczas jarmarku gościom umilały też czas występy na żywo i atrakcyjne konkursy.

Dnia 10 kwietnia o godzinie 10:00 na Rynku w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się Jarmark Wielkanocny, podczas którego można było spędzić przyjemnie czas z całą rodziną, a przy okazji zakupić atrakcyjne drobiazgi na zbliżające się święta. Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie, zapewniając świetną rozrywkę zarówno dorosłym, jak i najmłodszym gościom imprezy.

Podczas jarmarku można było zakupić skrzętnie wykonane rękodzieła, w tym wiklinowe koszyczki, wyszywane serwetki, stroiki naturalne, kurczaczki i zajączki z tkaniny oraz wiele innych drobiazgów. Ponadto, dostępne były także stoiska z miodem pszczelim i wyrobami pszczelimi, jak również i ze świeżym pieczywem i słodkimi wypiekami.

Zobacz też, jak wyglądał Jarmark Wielkanocny w Oławie.

Występy na żywo i atrakcje dla dzieci

Na Jarmarku Wielkanocnym w Piotrkowie Trybunalskim nie zabrakło także występów na żywo w wykonaniu zespołów „Grabiczanie” i „Piotrkowianie”. Natomiast dla najmłodszych gości przygotowano warsztaty plastyczne i zajęcia zorganizowane przez szkołę TEB Edukacja i Prywatną Szkołę Podstawową im. R. Orlewskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Warto zaznaczyć, że w tym roku Jarmark Wielkanocny w Piotrkowie Trybunalskim został połączony z Jarmarkiem żywności prosto od rolnika. Tutaj oferta produktów również była imponująca – różne gatunki pieczywa na zakwasie, sera i wędlin. Organizatorem Jarmarku żywności był Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Łódź.