Mężczyzna obcej narodowości napadał na aptekę z nożem w ręku

Mężczyzna obcej narodowości napadał na aptekę z nożem w ręku

11 czerwca, we wtorek, po 19-tej, siły policyjne zostały zaalarmowane do stawiennictwa w jednej z aptek w centrum Piotrkowa. Wiadomość, którą otrzymał dyżurujący oficer, dotyczyła obecności mężczyzny o obcej narodowości, który trzymał nóż w swoim posiadaniu. W odpowiedzi na ten niepokojący incydent, natychmiast wezwano patrol policji.

Aspirant sztabowy Izabela Gajewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie, udzieliła informacji na temat zaistniałego wydarzenia. Stwierdziła, że mężczyzna był pobudzony i trzymał w ręku scyzoryk typu „motylkowego”. Jednakże, jak tylko dostrzegł funkcjonariuszy policji, od razu odłożył broń. Dodała też, że ten osobnik nie stanowił zagrożenia dla nikogo. Mimo to, ze względu na brak posłuszeństwa w stosunku do poleceń wydanych przez policję, mężczyzna został skuty kajdankami i usunięty z apteki. W celu umieszczenia go w radiowozie konieczne było użycie siły.

W trakcie dalszej kontroli okazało się, że zatrzymany to 31-letni obywatel Gruzji. Podjęto decyzję o przetransportowaniu go na badania. Finalnie, mężczyzna ten został ukarany mandatem za zakłócanie porządku publicznego pod wpływem substancji odurzających.