Marcin Oleśko wskazany jako kandydat na prezesa Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim

Marcin Oleśko wskazany jako kandydat na prezesa Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim

Według naszych niepotwierdzonych jeszcze wiadomości, sędzia Marcin Oleśko został wybrany jako kandydat na stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim. Ogólnie znany jest z pracy w II Wydziale Karnym, gdzie zajmuje się egzekwowaniem orzeczeń sądowych. To właśnie on został wytypowany przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Rejonowego.

Sędzia Oleśko zdobył uznanie większości swoich kolegów i koleżanek, o czym świadczy liczba 24 głosy na jego rzecz. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Rejonowego wskazało także innego kandydata – sędziego Grzegorza Oklejaka, przewodniczącego Wydziału V Gospodarczego. Jednakże poparcie dla niego było znacznie niższe i wyniosło jedynie 9 głosów.

Nadesłaliśmy zapytanie do Biura Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości w tej sprawie. W odpowiedzi otrzymaliśmy krótki komunikat, z którego dowiedzieliśmy się, że protokół z spotkania Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim, podczas którego określono kandydatów na stanowisko prezesa, został przesłany do Ministerstwa Sprawiedliwości. Decyzja o powołaniu nowego prezesa tego sądu zostanie podjęta po analizie zgłoszonych kandydatur.

Ostateczna decyzja o wyborze nowego prezesa Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim będzie zależeć od ministerialnej oceny prof. Adama Bodnara.