Moszczenica: Policjanci wszczęli pościg za pijanym kierowcą

Moszczenica: Policjanci wszczęli pościg za pijanym kierowcą

W ubiegły czwartek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolborzu podjęli akcję pościgową za mężczyzną, ponieważ postanowił zignorować kontrolę drogową. Po krótkiej gonitwie policjantom udało się zatrzymać kierowcę, który, jak się okazało, prowadził pojazd w stanie nietrzeźwym. 45-latek został aresztowany i teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

Do zdarzenia doszło 14 października około godziny 22:00 w pobliżu miejscowości Moszczenica, gdzie patrol policji z Wolborza przeprowadzał rutynową kontrolę drogową. W pewnym momencie mundurowi zauważyli samochód osobowy marki mazda, za którego kierownicą siedział 45-letni mężczyzna. Policjanci z Wolborza rozpoznali twarz kierowcy, ponieważ wcześniej tego dnia przeprowadzali interwencję, w której mężczyzna również brał udział i okazało się wówczas, że był pod wpływem alkoholu.

Kierowca rzucił się do ucieczki przed stróżami prawa

Funkcjonariusze zaczęli sygnalizować kierowcy, aby się zatrzymał. Jednak 45-latek nie miał zamiaru ulec policji i postanowił przyspieszyć, pędząc ulicami Moszczenicy. Policjanci wszczęli pościg za kierowcą mazdy i po kilku krótkich chwilach zatrzymali uciekiniera. Zafundowali mu także nadanie na trzeźwość alkomatem, które wykazało, że 45-latek ma prawie 1 promil alkoholu we krwi.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej oraz prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Kierowcy grozi teraz do 5 lat więzienia.