Sulejów: Prace remontowe na DK74 na ul. Koneckiej

Sulejów: Prace remontowe na DK74 na ul. Koneckiej

W nadchodzącą środę rozpoczną się prace drogowe na DK74 w Sulejowie, w wyniku czego pojawią się utrudnienia zmuszające do korzystania z dróg objazdowych. Będą dotyczyć kierowców jadących od strony Kielc.

13 października na ulicy Koneckiej, a dokładniej na odcinku od rozwidlenia z DK12 do ulicy Wschodniej, będzie miał miejsce remont drogi, który obejmie około 340 metrów. Z racji tego kierowcy jadący w stronę Piotrkowa Trybunalskiego będą musieli zjechać na drogi objazdowe. Objazd będzie prowadził uczestników ruchu na ulicę Wschodnią, aż do DK12.

Ruch na trasie z Piotrkowa Trybunalskiego do Kielc będzie bez zmian. Prace remontowe obejmować będą nawierzchnię drogi i wymianę konstrukcji tylko w kierunku Kielce – Piotrków Trybunalski.

Zmiany ruchu drogowego na ulicy Łącznej

Zmieni się także ruch drogowy na ulicy Łącznej, która na czas prac drogowych zostanie przekształcona na drogę dwukierunkową. W tym samym okresie będzie obowiązywał na niej również zakaz parkowania po obu stronach jezdni. Kierowcy będą mogli wjechać na ul. Łączną tylko ul. Opolczyńską, korzystając z DK 12. Dotychczasowy wjazd od ul. Koneckiej nie będzie już możliwy.

Remont na drodze krajowej nr 74 potrwa od trzech do czterech tygodni. W związku z tym władze miasta apelują, aby brać pod uwagę zwiększony ruch na drogach objazdowych. Apel w szczególności skierowany jest do rodziców dzieci, których droga do Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulejowie prowadzi przez ul. Wschodnią.