Uczniowie SP 16 triumfują w konkursie na najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe

Uczniowie SP 16 triumfują w konkursie na najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe

W konkursie na najpiękniej udekorowaną choinkę bożonarodzeniową, który odbył się po raz kolejny, zwyciężyło drzewko przystrojone przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 16. W konkursie, w którym udział wzięło 12 szkół z Piotrkowa, wybierano najładniej ubrane drzewko świąteczne.

Podliczenie wyników tego rocznej edycji konkursu miało miejsce w połowie stycznia w kościele o.o. Bernardynów. Choinki, które zostały starannie udekorowane przez młodych uczestników, można było podziwiać w tym kościele przez kilka tygodni. Wszyscy, którzy zaszli do świątyni mieli możliwość oddania swojego głosu na ulubione drzewko.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów, które było aż 1580, komisja konkursowa ogłosiła wyniki. Najwięcej głosów – 309 – zdobyła choinka numer 5, która została przystrojona przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 16. Na drugim miejscu uplasowało się drzewko numer 6, przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 10, które zdobyło 269 głosów. Podium uzupełniła choinka numer 2, przystrojona przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 13, która zdobyła 248 głosów.

Komisja konkursowa zauważyła również, że na liście pojawiło się 101 nieważnych głosów.