Zasłużeni dla Gminy Wolbórz uhonorowani podczas corocznego Koncertu Noworocznego

Zasłużeni dla Gminy Wolbórz uhonorowani podczas corocznego Koncertu Noworocznego

Emilia i Józef Cieciorowscy, Joanna Dolińska oraz Anna Mizgalska-Dąbrowska zostali docenieni za swoje zasługi dla Gminy Wolbórz. Statuetki zostały im wręczone przez Andrzeja Jarosa, burmistrza Wolborza.

Tradycyjnie organizowany Koncert Noworoczny Burmistrza Wolborza miał miejsce w Wolborskim Centrum Kultury w piątek, 02.02.2024. Sala była pełna do ostatniego miejsca. Podczas tego wydarzenia, burmistrz Andrzej Jaros podsumował działania samorządu gminy Wolbórz na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Zwrócił uwagę na osiągnięcia, zrealizowane inwestycje oraz przedstawił plany na przyszłość. Jako ciekawostkę dodał, że Wolbórz jest już od wielu lat najbogatszą gminą w powiecie piotrkowskim i jest sklasyfikowane jako 54. małe miasto w Polsce spośród 630 takich jednostek samorządowych.

Następnie Andrzej Jaros na scenie wręczył okolicznościowe dyplomy członkom Rady Miejskiej oraz pracownikom Urzędu Miasta, aby podziękować za ich wkład w osiągnięcie tych sukcesów. Burmistrz wyraził swoje uznanie dla radnych, w tym przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Klewina, oraz pracowników urzędu i jednostek podległych. Złożył również życzenia dotychczasowym radnym na nadchodzące wybory samorządowe, które odbędą się 7 kwietnia.

Kulminacyjnym punktem koncertu była ceremonia wręczenia statuetek „Zasłużony dla Gminy Wolbórz”. W tym roku laureatami zostali: Emilia i Józef Cieciorowscy, Joanna Dolińska oraz Anna Mizgalska-Dąbrowska. Dodatkowo, burmistrz Jaros wręczył specjalne wyróżnienie dla Gabriela Zaremby, kapelmistrza Reprezentacyjnej Orkiestry Gminy Wolbórz z OSP Żarnowica, za promowanie gminy. Koncert Noworoczny zgromadził wielu gości, wśród których znaleźli się m.in.: poseł Grzegorz Lorek, wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, wicewojewoda łódzki Marek Mazur oraz starosta Piotr Wojtysiak i powiatowi radni.