Sprzątanie lasu w Borowej w ramach #lesznychallenge

Sprzątanie lasu w Borowej w ramach #lesznychallenge

Las w Borowej już od dawna wymagał porządnego posprzątania. Walające się śmieci psuły bowiem wygląd tego miejsca i należało coś z tym zrobić. Akcja #lesznychallenge odbyła się w ostatnią niedzielę listopada.

Akcja sprzątania borowskiego lasu odbyła się w ramach akcji #lesznychallenge. Borową nominowało sołectwo Parzniewiczki, które wcześniej przeprowadziło analogiczną akcję na swoim terenie. Jeszcze przed weekendem zapowiedziano, że sprzątanie odbędzie się niezależnie od pogody i ani deszcz ani śnieg nie popsują tej „Lesznej niedzieli”. 29 listopada na skraju lasu zebrało się około 50 osób, które odpowiedziały na apel. Na miejscu nie zabrakło Romana Drozdka, wójta gminy Wola Krzysztoporska. Akcję od początku wspiera, patronuje i czynnie uczestniczy grupa zapalonych miłośników lasów w Leszy Bełchatów.

Wśród osób, które pojawiły się na miejscu byli mieszkańcy Borowej, ale nie zabrakło także przedstawicieli lokalnego KGW z Bełchatowa. Na miejscu akcji pojawił się osobiście także Artur Jędrzejczyk, sołtys Borowej. Przy zgromadzonych uczestnikach ogłosił wykonanie zadania i nominował sołectwo Parzniewice do #lesznychallenge. Następnie podziękował obecnym mieszkańcom, którzy się zaangażowali w akcję oraz gościom z Leszy Bełchatów, którzy emanując swoją miłością do lasu przybyli ze wsparciem. Sołtys podsumował akcję podkreślając, że ilość, że zebrana ilość worków ze śmieciami niewątpliwie świadczy o sukcesie. Podziękowania wyraził również, będący gospodarzem tej ziemi obecny na miejscu Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska. Podsumował akcję mówiąc, że dzięki takim wydarzeniom jak w Borowej cała gmina ma szansę stać się czysta, kolorowa i poprostu piękna. Wyraził nadzieję, że inne sołectwa pójdą tą samą drogą. Na koniec KGW Borowa zaprosił wszystkich, którzy zmarzli podczas zbierania śmieci na przygotowany wcześniej ciepły posiłek.