Koło: Psy dotkliwie pogryzły borsuka. Zwierzak walczy o życie, będąc pod troskliwą opieką weterynaryjną

Koło: Psy dotkliwie pogryzły borsuka. Zwierzak walczy o życie, będąc pod troskliwą opieką weterynaryjną

W zeszły piątek w miejscowości Mierzyno (gm. Gniewino) doszło do groźnej sytuacji, podczas której psy pogryzły młodego borsuka, zadając mu dotkliwe rany. Borsuk trafił pod opiekę Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Nadleśnictwa Piotrków w Kole (gm. Sulejów), gdzie toczy zaciętą walkę o przeżycie.

Młody borsuk został znaleziony przez jednego z mieszkańców Mierzyna, który postanowił wybrać się na relaksujący spacer. W pewnym momencie natknął się na młodego borsuka, którego stan był bardzo poważny. Zwierzę było ranne i strasznie osłabione, a do tego miało wyraźne ślady po ugryzieniach. Spacerowicz, który wcześniej był na wycieczce w ośrodku rehabilitacji dla zwierząt w Kole, uznał, że będzie to najlepsze miejsce dla młodego pacjenta.

A tutaj możesz zobaczyć, jakie są pierwsze nowalijki na piotrkowskim bazarze.

Młody borsuk powoli powraca do zdrowia

Jak informują pracownicy ośrodka w Kole, borsuka prawdopodobnie pogryzły biegające luzem psy. Rany borsuka zostały oczyszczone i zdezynfekowane. Natomiast sam zwierzak znajduje się pod troskliwą opieką, dzięki czemu jego rany zaczęły się już goić, a borsuk powolutku powraca do zdrowia.

W związku z tym władze nadleśnictwa apelują do właścicieli czworonogów, żeby – będąc w lesie lub przy wodzie – nie spuszczać psa ze smyczy, kiedy wśród dzikich zwierząt panuje okres rozrodczy.

Czy wiesz, że w Szumowie dostępna jest przedszkolna edukacja weterynaryjna? O szczegółach możesz dowiedzieć się, odwiedzając Info Zambrow.