Zatrzaśnięte dziecko w samochodzie. Interweniowała Policja

Zatrzaśnięte dziecko w samochodzie. Interweniowała Policja

Do niecodziennej sytuacji doszło na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Mama półrocznego dziecka omyłkowo zatrzasnęła je w samochodzie. Aby uwolnić maleństwo musiała interweniować Policja, która wybiła szybę w samochodzie za pomocą pałki.

Interwencja Policjantów

Policjanci zostali poinformowani o sytuacji przez dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. Kobieta zadzwoniła na Policję i wyjaśniła, że zapięła dziecko w foteliku, a przy tym wszystkim odłożyła kluczyki na przednim siedzeniu. Po zapięciu dziecka okazało się, że wszystkie drzwi od samochodu są zamknięte. Po prostu zadziałał centralny zamek oraz alarm w samochodzie, przez co drzwi pojazdy zostały zaryglowane.

Matka powiadomiła od razu odpowiednie służby. Policjanci pojawili się na miejscu i początkowo spróbowali opuścić szybę w samochodzie. To niestety się nie udało, stąd też byli oni zmuszeni wybić szybę w pojeździe. Oczywiście funkcjonariusz wybrał szybę, która była jak najbardziej oddalona od dziecka, aby nie zranić odłamkami szkła maleństwa, które cały czas znajdowało się w środku. Policjantowi udało się wybić szybę, a następnie sięgnąć po kluczyki i otworzyć pojazd.

Policja ostrzega

Cała akcja koniec końców skończyła się szczęśliwie. Dziecko od razu po otwarciu pojazdu znalazło się w rękach matki. Policjanci jednak zaznaczają i ostrzegają, aby w okresie letnim, a w szczególności podczas wysokich temperatur powietrza, pod żadnym pozorem nie zostawiać dzieci oraz zwierząt w środku pojazdów. Po prostu panująca tam temperatura może być wręcz zagrożeniem zdrowia, a nawet życia dla wszystkich istot znajdujących się w zamkniętym i nagrzanym samochodzie.