Młodzież uniemożliwiła jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Młodzież uniemożliwiła jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Do bohaterskiego czynu posunęli się dwaj 15-latkowie, którzy zachowali czujność i rozwagę zatrzymując nietrzeźwego kierowcę. Do zdarzenia doszło w Wolborzu na parkingu sklepowym, gdzie dwóch młodzieńców szybko zareagowało na próbę jazdy samochodem osoby, która była pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwy kierowca przy sklepie w Wolborzu

Zdarzenie miało miejsca w piątek 16 lipca mniej więcej o godzinie 22:00. To właśnie wtedy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolborzu otrzymali zgłoszenie o osobie, która próbuje wsiąść za kółko samochodu w stanie nietrzeźwości.

Pijanego kierowcę zauważyło dwóch młodzieńców, kiedy to próbował on odjechać samochodem marki Toyota. Dwaj 15-latkowie od razu poinformowali o całej sytuacji kobietę, która również znajdowała się w pobliżu. Ta z kolei przekazała informację swojemu mężowi, który momentalnie udał się do potencjalnie pijanego kierowcy. Po przybyciu na miejsce rzeczywiście wyczuł on od niego woń alkoholu. Postanowił więc od razu zabrać kluczyki mężczyźnie i uniemożliwić dalszą jazdę. Pijany mężczyzna starał się zbiec z miejsca zdarzenia. Jednak policjanci, którzy przybyli na miejsce po chwili znaleźli 45-letniego mężczyznę. Po wykonaniu badania alkomatem wyszło, że pijany mężczyzna posiadał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz aż do 2 lat pozbawienia wolności, ponieważ czyn został zaliczony do kierowania pojazdu pod wpływem alkoholu.

Kierowca już pożegnał się z uprawnieniami do kierowania pojazdami. Kolejna bardzo dobra postawa obywateli sprawiła, że udało się udaremnić kolejnego kierowcę jeżdżącego „na podwójnym gazie”.