Zagrożenie życia po tragicznym wypadku na drodze krajowej nr 91

Zagrożenie życia po tragicznym wypadku na drodze krajowej nr 91

W niedzielne popołudnie, 14.01.2024 roku, na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Rozprza doszło do poważnego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. W wyniku tego niefortunnego zdarzenia jedna osoba straciła funkcje życiowe, a jej stan wymagał natychmiastowej interwencji medycznej. Dramatyczna sytuacja skupiła na sobą uwagę, gdy 19-letnia pani została przewieziona do szpitala po poważnym uszczerbku na zdrowiu.

Niestety, siła uderzenia była tak duża, że jeden z samochodów stracił przyczepność i zjechał z drogi, uderzając w prędko tym samym w drzewo. Na miejscu pełniły służbę różne jednostki ratunkowe, w tym strażacy. Jedna z osób poszkodowanych w tym nieszczęśliwym zdarzeniu utraciła funkcje życiowe, co wymagało natychmiastowego podjęcia akcji reanimacyjnej. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji ratowników, udaje się przywrócić jej podstawowe funkcje życiowe – relacjonuje brygadier Wojciech Pawlikowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie. Na miejscu działały dwie jednostki straży pożarnej z piotrkowskiego oddziału, ochotnicza straż pożarna z Rozprzy, a także zespoły ratownictwa medycznego i służby policyjne.

Wg wstępnych ustaleń, kierujący volkswagenem uderzył z tyłu w scenica. W wyniku tego uderzenia 19-letnia kobieta prowadząca Renault straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Oboje uczestnicy byli na trasie do Rozprzy. Na podstawie początkowych informacji polskiej policji, 38-letni mężczyzna, drugi kierujący, został przewieziony do szpitala – celem wykonania badania na zawartość alkoholu we krwi – informuje asp. szt. Izabela Gajewska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.