Awaria ciepłociągu w Piotrkowie Trybunalskim: wyłączenia ciepła dla mieszkań i instytucji w centrum miasta

Awaria ciepłociągu w Piotrkowie Trybunalskim: wyłączenia ciepła dla mieszkań i instytucji w centrum miasta

W Piotrkowie Trybunalskim przy alei 3 Maja 6, we wtorkowe popołudnie wystąpił problem techniczny z działaniem ciepłociągu. Z powodu tej sytuacji, na środę, 10 stycznia, planowane jest zawieszenie dostarczania ciepła do pewnej części domów oraz placówek znajdujących się w centralnej części miasta.

Odnośnie do tej sytuacji, Elektrociepłownia Piotrków wydała specjalne oświadczenie. W komunikacie poinformowano, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac naprawczych sieci ciepłowniczej, której awaria miała miejsce w rejonie Al. 3 Maja 6, dostawy ciepła zostaną zawieszone na dzień 10.01.2024 r., począwszy od godziny 8:00 rano.

Ta przerwa będzie dotyczyć punktów cieplnych zasilanych przez komorę K-51 i obejmować będzie budynki położone między takimi ulicami jak: Jagiellońska, Żeromskiego, Reymonta, Batorego, a także niektóre obiekty przy ul. Krakowskie Przedmieście, Al. 3 Maja, ul. Próchnika i Pasażu Rudowskiego.

Przewiduje się, że dostawa ciepła zostanie wznowiona wieczorem tego samego dnia. Za wszelkie niedogodności spowodowane brakiem ciepła Elektrociepłownia Piotrków przeprosiła w swoim komunikacie.