Ulica Słowackiego zamknięta z powodu sylwestrowej potańcówki w centrum Piotrkowa

Ulica Słowackiego zamknięta z powodu sylwestrowej potańcówki w centrum Piotrkowa

Dzień ostatni roku 2017, który wypadł na niedzielę, przyniósł pewne utrudnienia dla mieszkańców Piotrkowa. Właśnie 31 grudnia, zaczynając od godziny 17, doszło do czasowego zamknięcia ulicy Słowackiego. Ta istotna zmiana w organizacji ruchu dotyczyła konkretnego odcinka tejże ulicy – od placu Kościuszki aż do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza.

Powodem takiej decyzji były przygotowania do sylwestrowej potańcówki, planowanej w pobliżu parku imienia Jana Pawła II. W związku z tym wydarzeniem, ulica Słowackiego została całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego aż do godziny 5 dnia następnego, czyli do 1 stycznia.

Podczas trwania tego zamknięcia, autobusy miejskie zmieniły swoją trasę i kursowały objazdem. Przejazd był możliwy poprzez ulicę Sienkiewicza, alejkę Kopernika oraz ulicę Stronczyńskiego do momentu dotarcia do ulicy Wojska Polskiego. Należy również zauważyć, że niektóre przystanki autobusowe zostały tymczasowo wyłączone z obsługi – mówimy tu o przystankach na ulicy Słowackiego, znajdujących się przy budynku sądu oraz przystanku na ulicy POW, usytuowanym w pobliżu wieży ciśnień.