Wypadek na autostradzie A1 z udziałem żołnierzy Wojsk Specjalnych

Wypadek na autostradzie A1 z udziałem żołnierzy Wojsk Specjalnych

Autostrada A1 w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego (województwo łódzkie) stała się miejscem wypadku, w którym uczestniczyli żołnierze Wojsk Specjalnych. Informacje o incydencie przekazał rzecznik prasowy Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych, ppłk Mariusz Łapeta. Według jego relacji, doszło do awarii opony pojazdu, co było bezpośrednią przyczyną zdarzenia drogowego. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia, trzech żołnierzy doznało obrażeń, a jeden z nich musiał zostać przetransportowany do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 12.20 na odcinku autostrady A1 między węzłami Kamieńsk i Piotrków Trybunalski Południe. Bus, który poruszał się w kierunku Gdańska, przebił barierki oddzielające pasy ruchu, wypadł z drogi, wpadając do rowu, gdzie przewrócił się na bok.

Osoby ranne w tym nieszczęśliwym incydencie to żołnierze Wojsk Specjalnych – potwierdził rzecznik Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych. Awaria opony była główną przyczyną wypadku, który skutkował obrażeniami trzech żołnierzy. Jeden z nich odniósł poważniejsze obrażenia i został przewieziony do szpitala. Informacje te potwierdził ppłk Mariusz Łapeta.

Wśród poszkodowanych jeden żołnierz jest w stanie ciężkim. Kierujący pojazdem był trzeźwy podczas zdarzenia.