2023 – Rok pełen kontrowersji, wydarzeń kulturalnych i tragicznych wypadków w Piotrkowie

2023 – Rok pełen kontrowersji, wydarzeń kulturalnych i tragicznych wypadków w Piotrkowie

Rok 2023 rozpoczął się od głośnego sporu dotyczącego podwyżek cen za ogrzewanie w Piotrkowie. Ta sytuacja doprowadziła do publicznego protestu przed budynkiem ratusza oraz działań tzw. grupy referendalnej, która domagała się zorganizowania referendum w celu usunięcia ze stanowiska prezydenta Krzysztofa Chojniaka.

Sezon wiosenno-letni obfitował natomiast w szeroką gamę wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu. Uczestniczyliśmy w nich zarówno w samym Piotrkowie, jak i na terenie okolicznych gmin powiatu piotrkowskiego. W tym roku powiat miał dodatkowy powód do świętowania, gdyż obchodził swój 25-lecie. Centralnym punktem uroczystości była duża impreza koncertowa, która miała miejsce w Wolborzu.

Jesień oznaczała dla nas czas wyborów parlamentarnych. Z nieukrywanym napięciem śledziliśmy, jaki będzie rozkład sił w Sejmie i kim będą posłowie nowej kadencji. Wybory te miały oczywiście wpływ również na naszą lokalną społeczność.

Niezmiennie dużą popularnością wśród użytkowników internetu cieszą się informacje o wypadkach drogowych i kolizjach na terenie Piotrkowa i jego regionu. Dwa z najczęściej czytanych artykułów dotyczyły tragicznego zdarzenia na autostradzie A1 niedaleko Piotrkowa, gdzie zginęła rodzina składająca się z trzech osób. W następnych tygodniach czytelnicy z zainteresowaniem śledzili losy sprawcy wypadku, Sebastiana M., w odniesieniu do którego toczy się postępowanie ekstradycyjne.

Przyciągnął również dużą uwagę czytelników incydent z udziałem busa na skrzyżowaniu ulic Sulejowskiej i Kleszczowej w Piotrkowie. Po wypadku, do którego doszło tam, kierowca oraz pasażerowie pojazdu – imigranci – opuścili miejsce zdarzenia. Tego samego dnia, jednakże, policjanci odnaleźli ich ukrywających się w pobliskim lesie. Było wśród nich 34 obcokrajowców, w tym 8 dzieci.