Szpital na Roosvelta znów funkcjonuje

Szpital na Roosvelta znów funkcjonuje

Łódzki oddział NFZ rozstrzygnął konkurs na prowadzenie poradni ginekologiczno-położniczej oraz poradni neonatologicznej w Piotrkowie. W związku z wypowiedzeniem umów na leczenie w tych poradniach przez Powiatowe Centrum Matki Dziecka (PCMD), tj. Szpital przy ul. Roosevelta.

Mieszkańcy Piotrka Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego ponownie będą mogli korzystać z usług medycznych w poradni ginekologiczno-położniczej, badań cytologicznych oraz poradni neonatologicznych.

„W czwartek, 9 marca, łódzki NFZ rozstrzygnął konkursy, które ogłosił po wypowiedzeniu umowy na leczenie w tych poradniach przez PCMiD. Konkurs wygrał Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, poradnie będą pracowały przy ul. Franklina Roosevelta 3 już od 1 kwietnia tego roku”. – poinformowała Anna Leder, rzeczniczka prasowa łódzkiego NFZ

Pacjentki mogą skorzystać z bezpłatnej cytologii. Zarówno w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy (tj. dla kobiet w wieku 25-59 lat), jak i poza programem. Klinika posiada również pakiet onkologiczny, czyli diagnozuje kobiety z chorobą nowotworową.

„Przypominamy, że do poradni nie jest potrzebne skierowanie, a każda kobieta – bez względu na wiek – powinna raz do roku profilaktycznie skorzystać z wizyty u ginekologa. W poradni będzie pracowało 4 lekarzy – dobrze znanych pacjentkom – przez 37 godzin tygodniowo. Pacjentki będą przyjmowane cztery dni w tygodniu. Wartość umowy z ŁOW NFZ to ponad 117 843 zł na okres kwiecień-czerwiec”. – dodaje rzeczniczka NFZ.