Czy w Piotrkowie powstanie odkryty basen?

Czy w Piotrkowie powstanie odkryty basen?

Zapowiadana niedawno przez prezydenta inicjatywa wybudowania kompleksu odkrytych basenów wraz z całą infrastrukturą, nie została przychylnie przyjęta przez mieszkańców. Ogłoszono, że koszt budowy wyniesie około 10 milionów złotych. Odkryte baseny mają znaleźć się przy ul. Żwirki, za terenem stadionu miejskiego. Obiekt ma wybudować Ośrodek Sportu i Rekreacji. Leszek Heinzel, dyrektor OSiR, podkreśla, że miasto już od dłuższego czasu przygotowywało się do realizacji tej inwestycji.

„Ten okres za nami nie sprzyjał wykonywaniu takich prac. Pandemia, zamknięcia i obostrzenia to nie był czas na tego typu inwestycje. To, co dzieje się w tej chwili pozwala wrócić do tych pomysłów, które kiedyś kiełkowały w naszych głowach” – mówi Leszek Heinzel i dodaje, że lokalizacja basenów jest uwarunkowana historycznie.

„W tym miejscu basen funkcjonował jeszcze w latach przedwojennych. Zamknięty został pod koniec lat osiemdziesiątych. Teraz chcemy wrócić do tradycji” – dodaje dyrektor Heiznel.

Realizacja całej inwestycji zakłada także poprawę warunków drogowych i budowę parkingu przy basenach. Konieczna będzie również przebudowa infrastruktury podziemnej wraz z budową przyłączy.