Targ miniatur w Piotrkowie Trybunalskim

Targ miniatur w Piotrkowie Trybunalskim

Na targach Kingsajz Show 2023 w Piotrkowie Trybunalskim znajdziecie niezwykłe malutkie cuda wykonane z największą starannością i dbałością.

Do tej pory podobne wystawy miniatur odbywały się tylko w Europie Zachodniej i Ameryce. To pierwsza tego typu impreza w Polsce i wyjątkowa impreza dla fanów modelarstwa. Targi powstały z myślą o polskich grupach modelarskich i hobbystach. Inspiracją do zorganizowania konferencji był kultowy film „Kingsajz” o świecie krasnali, w którym wszystko jest w miniaturze.

Z miniaturami „uwięzionymi” w lampionach przyjechał z Warszawy Robert Litwa, by zaprezentować miniatury tematyczne. Są miniatury z motywami muzycznymi i podróżniczymi.

„Szukałem pomysłu na hobby i pasję, w związku z tym, że dzieci mam już mi dorosły, czasu mam coraz więcej, ale szukałem też odskoczni od pracy zawodowej. Przypadkiem, w Internecie znalazłem mały domek zrobiony z drewna i zastanawiałem się, czy będę potrafił zrobić podobny. Okazało się, że wyszło, a później robiłem już coraz mniejsze elementy i skończyło się na takich w skali 1:14”. – mówi pan Robert

Lampion ze zminiaturyzowanym wnętrzem to bardzo oryginalny pomysł na prezent. Jednak niewielu pasjonatów modelarstwa tworzy tego typu miniatury. Takie zajęcie wymaga od twórcy niesamowitych pokładów cierpliwości i poświęcenia.

Targ Miniatur zorganizowane są przy ZSP nr. 4 w hali sportowej przy ulicy Sienkiewicza 10)można zwiedzać do niedzieli (19 marca). 10. Wstęp jest bezpłatny.