Strażacy usuwają skutki ostatniej wichury w powiecie piotrkowskim

Strażacy usuwają skutki ostatniej wichury w powiecie piotrkowskim

W miniony czwartek powiat piotrkowski znalazł się pod ciemnymi skrzydłami nawałnicy, która spowodowała straty we wszystkich gminach. Z kolei kilka dni później – w sobotę – nadeszła kolejna wichura, siejąc jeszcze większe spustoszenie. Silny wiatr sprawił, że strażacy nieustannie wyjeżdżali do akcji, aby walczyć ze skutkami porywistych podmuchów.

W ubiegłą sobotę (19 lutego) przez powiat piotrkowski przetoczyła się silna wichura, powalając drzewa, zrywając linie wysokiego napięcia i niszcząc dachy w niejednym gospodarstwie. Wiatr o sile ponad 110 km/h uszkodził poszycia dachowe, spowodował braki w dostawach prądu i zablokował ulice w całym powiecie piotrkowskim.

Zniszczenia w miejscowościach powiatu konińskiego

W Sulejowie – przy ul. Podkurnędz – wichura zerwała znaczną część dachu z budynku gospodarczego, jednocześnie krusząc część muru. Odłamki gruzu spadły prosto na zaparkowane pojazdy, dokonując zniszczeń w karoserii kilku samochodów.

W Barkowicach część złamanego drzewa zawisła nad budynkiem mieszkalnym, zmuszając strażaków do użycia drabiny mechanicznej, aby uciąć zwisające gałęzie i pozbyć się zagrożenia.

W Poniatowie powalone drzewo leżało na ulicy Przedszkolnej, niedaleko drogi krajowej nr 12. Na zgłoszenie odpowiedzieli strażacy z Uszczyna, którzy sprawnie poradzili sobie z tą ogromną blokadą.

W Pawłowie Górnym przewrócone drzewo również zablokowało przejazd na jednej z dróg. Zostało usunięte przez strażaków z OSP Parzenice.

We Włodzimierzowie – na ul. Zdrowie – drzewo runęło na budynek gospodarczy. Zabezpieczeniem terenu zajęli się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygłowiu.

Natomiast na drodze powiatowej Nowa Wieś – Przygłów powalone drzewo zablokowało przejazd. Tutaj również interweniowali strażacy z OSP Przygłów. Wraz z pomocą jednego z mieszkańców Nowej Wsi oraz jego ciągnika bardzo szybko uporano się z niechcianą zaporą drogową.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak po wichurze wyglądają regiony Grodziska, zapraszamy na https://grodziskinfo.pl/stan-po-niedawnych-wichurach-w-grodzisku/