Piotrków Trybunalski jest gotowy na przyjęcie uchodźców z Ukrainy

Piotrków Trybunalski jest gotowy na przyjęcie uchodźców z Ukrainy

W obliczu ataku Rosji na Ukrainę i prowadzenia intensywnych działań wojennych mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego postanowili wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. Z tego względu w Językowej Szkole Podstawowej im. Agnieszki Holland na uchodźców czekają łóżka, posiłki, odzież i dach nad głową.

Piotrków Trybunalski przygotował dla uchodźców z Ukrainy około 100 wolnych miejsc, które czekają na swoich nowych mieszkańców. Od wybuchu wojny piotrkowscy wolontariusze, harcerze z hufca Piotrków Trybunalski oraz radni miasta gromadzą niezbędne pomoce, aby zapewnić przybyszom należytą gościnę.

Piotrkowianie nie zmniejszają tempa w dostarczaniu kolejnych darów

Jak podaje radny Piotrkowa Trybunalskiego – Mariusz Staszek, każdego dnia mieszkańcy miasta dostarczają kolejne dary, w tym odzież, przybory do higieny osobistej, pościel, koce, żywność i wiele innych. A na miejscu zbiórki cały towar jest na bieżąco segregowany przez piotrkowskich wolontariuszy.

Radny dodaje też, że Piotrków Trybunalski jest w pełni gotowy do przyjęcia ukraińskich uchodźców. Już w minioną sobotę miały pojawić się zarówno rodziny, jak i grupy dzieci z Ukrainy. Jednak w rezultacie przewieziono ich do innej miejscowości. Niemniej jednak miasto jest przygotowane na udzielenie wsparcia w każdej chwili i czeka na nowych mieszkańców z otwartymi rękami.

Z kolei część zebranej żywności – ta z krótką datą ważności – została podarowana wolontariuszom, którzy całymi dniami oferują swoją pomoc w segregowaniu i zarządzaniu gromadzonymi darami.

Dowiedz się też, jaką pomoc uchodźcom z Ukrainy oferuje Przemyśl.