Piotrkowscy uczniowie wyjechali do Bolonii w ramach programu Erasmus+

Piotrkowscy uczniowie wyjechali do Bolonii w ramach programu Erasmus+

W zeszłym tygodniu uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 „Pioma” w Piotrkowie Trybunalskim pojawili się we włoskiej Bolonii, gdzie będą mieli okazję do nauki, pracy i zwiedzania wspaniałych terenów regionu Emilia – Romana. Uczniowie wyjechali do Włoch w ramach programu Erasmus+.

Uczniowie z ZSP nr 2 „Pioma” w Piotrkowie Trybunalskim wyjechali do włoskiej Bolonii, aby szlifować swoje umiejętności związane z różnymi zawodami, takimi jak zawód programisty, teleinformatyka, mechanika CNC, a także technika pojazdów samochodowych. Każdy z nich otrzymał już rozmaite zadania i poznał też miejsce, gdzie będzie odbywać swoje praktyki.

Praca, edukacja i wspaniała zabawa

Aczkolwiek, wyjazd do Włoch nie opiera się jedynie na pracy i edukacji, ale również na fantastycznych przyjemnościach. A to dlatego, że region Emilia – Romana to niesamowite miejsce, do którego zjeżdżają turyści z całego świata. Jest tutaj mnóstwo atrakcji i rozrywek dla osób w każdym wieku. I oczywiście należy też wspomnieć o doskonałej kuchni, którą piotrkowianie mogą się teraz zajadać każdego dnia.

O innych ciekawych atrakcjach we Włoszech możesz dowiedzieć się, odwiedzając www.rezydencjekrolewskie.pl.

Warto też zaznaczyć, że dzięki konkursowi Narodowej Agencji Programu Erasmus+, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 „Pioma” zapewnił swoim uczniom wyjazd na praktyki zagraniczne również w 2023 roku.