DNI MIASTA 2022 w Piotrkowie Trybunalskim już w najbliższy weekend!

DNI MIASTA 2022 w Piotrkowie Trybunalskim już w najbliższy weekend!

W dniach 10 – 12 czerwca w Piotrkowie Trybunalskim świętowane będą tradycyjne Dni Miasta, które powracają na mapę piotrkowskich imprez po dwuletniej przerwie. W trakcie wydarzenia, które połączono wraz z Juwenaliami Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim, na uczestników będzie czekać mnóstwo wspaniałych rozrywek w postaci występów na żywo, jarmarku miejskiego i przysmaków z żarciowozów.

DNI MIASTA 2022 – piątek

Po dwóch latach nieobecności do Piotrkowa Trybunalskiego ponownie zawitają DNI MIASTA, które rozpoczną się w najbliższy piątek o godzinie 16:00 w amfiteatrze miejskim. Tutaj studentom zostaną przekazane klucze do miasta, które uroczyście wręczy prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.

Następnie odbędą się występy na żywo, w tym również koncert Nowatora. A o 21:00 rozpocznie się VI Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur.

DNI MIASTA 2022 – sobota

Sobotnie świętowanie zapoczątkuje Jarmark Trybunalski, który swe podwoje otworzy dla odwiedzających już o godzinie 11:00. Na miejscu będzie można zakupić rozmaite towary, takie jak rękodzieła, upominki, dekoracje, a także produkty żywnościowe z regionu. Stragany będą rozstawione na odcinku ul. Słowackiego, pomiędzy ul. Sienkiewicza a pl. Kościuszki. Na czas wydarzenia ten odcinek ulicy Słowackiego będzie wyłączony z ruchu drogowego.

Ponadto, dla gości imprezy do dyspozycji będą również rozmaite food trucki, gdzie będzie można skosztować potraw z różnych zakątków świata. Będzie to doskonała okazja nie tylko na delektowanie się unikalnymi przekąskami, ale także sycącymi posiłkami. Natomiast o godzinie 16:00 w amfiteatrze miejskim odbędą się występy na żywo, które zakończy koncert Kubańczyka.

DNI MIASTA 2022 – niedziela

W niedzielę Jarmark Trybunalski ruszy już o godzinie 10:00, rozgrzewając atmosferę w oczekiwaniu na występy różnych artystów scenicznych w ramach programu „Mała scena”. Koncerty będzie można podziwiać przy pomniku św. Jana Pawła II, bawiąc się w rytm występów wokalno-tanecznych zespołów z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Ponadto, dla uczestników wydarzenia przyszykowano również różnorodne zajęcia, w tym atrakcyjne gry i konkursy, a także coś dla miłośników strzelectwa i harcerstwa. Dostępna będzie też strefa Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie dzieci będą mogły wyszaleć się na dmuchańcach albo pomalować swoją buzię we wszystkich kolorach tęczy.