Nabożeństwo w piotrkowskim centrum dla uchodźców

Nabożeństwo w piotrkowskim centrum dla uchodźców

Piotrków Trybunalski już od kilku tygodni przyjmuje w swoje progi obywateli z Ukrainy, którzy uciekają do Polski z powodu brutalnych działań wojennych, jakie toczą się w ich kraju. Z tego też względu w piotrkowskim centrum dla uchodźców zorganizowano nabożeństwo, modląc się nie tylko za poległych, ale i za szybki pokój między obydwoma krajami.

W minioną niedzielę w halach przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się nabożeństwo dla ukraińskich uchodźców. Obrządek odprawił proboszcz parafii prawosławnej – ks. Jan Jakimiuk z cerkwi pw. Wszystkich Świętych. Odbyła się także panichida za ofiary, które zginęły w wyniku działań wojennych.

Nabożeństw dla uchodźców z Ukrainy ma być o wiele więcej

Nabożeństwo przeprowadzono w intencji zarówno osób poległych na wojnie, jak i tych, które znalazły schronienie w innych krajach. Modlono się również o pokój między Rosją a Ukrainą i o szybkie zakończenie tego niepotrzebnego aktu agresji.

Pod koniec nabożeństwa prawosławny proboszcz wyjaśnił, jak wygląda religia prawosławna w Polsce. I dodał, że uchodźcy mają w naszym kraju zapewnioną pomoc i modlitwę. Poinformował też, że nie jest to jedyne takie nabożeństwo i że będzie ich znacznie więcej.

Odwiedź www.kulturalnybytom.pl i zobacz, jak wyglądał koncert charytatywny w Bytomiu w ramach pomocy dla ukraińskich uchodźców.