W pobliżu Przygłowia doszło do wypadku dwóch samochodów i cysterny

W pobliżu Przygłowia doszło do wypadku dwóch samochodów i cysterny

W poniedziałek rano na drodze krajowej nr 12 w okolicy Przygłowia doszło do niebezpiecznego wypadku, w wyniku którego zderzyły się dwa samochody osobowe i cysterna. Zdarzenie miało miejsce na trasie pomiędzy Sulejowem a Piotrkowem Trybunalskim. W akcji ratunkowej wzięły udział zastępy strażaków z Piotrkowa i Przygłowia.

Dnia 21 marca około godziny 7:30 na DK12 niedaleko miejscowości Przygłów i Włodzimierzów w gminie Sulejów (pow. piotrkowski) zdarzył się groźny wypadek – zderzyły się ze sobą dwa pojazdy osobowe marki Renault i Citroen oraz samochód ciężarowy.

Jak informuje Dagmara Mościńska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, wstępne ustalenia ukazują, że do wypadku doszło z powodu wymuszenia pierwszeństwa. Kierowca citroena, który wyjeżdżał z drogi gruntowej, skręcając w stronę Sulejowa, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu kierowcy renault, co doprowadziło do kolizji obu pojazdów. Ponadto, citroen uderzył też w przejeżdżającą obok cysternę.

Żadna osoba nie odniosła poważnych obrażeń

Do akcji wysłano strażaków z PSP Piotrków i OSP Przygłów, którzy po dotarciu na miejsce wypadku zauważyli, że wszystkie osoby zdołały opuścić pojazdy na własną rękę. W wyniku zderzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Aczkolwiek jedna z osób została przewieziona do szpitala na obserwację.

Na czas oględzin i oczyszczania drogi odcinek DK12 został zamknięty, a kierowcy zmuszeni byli korzystać z dróg objazdowych. Droga została ponownie otwarta dla ruchu po kilku godzinach.