Żołnierze z Piotrkowa pomagają ukraińskim uchodźcom. Jest to już druga zbiórka zorganizowana przez jednostkę „Strzelec”

Żołnierze z Piotrkowa pomagają ukraińskim uchodźcom. Jest to już druga zbiórka zorganizowana przez jednostkę „Strzelec”

Polscy żołnierze nie są obojętni na los uchodźców, którzy napływają do Polski z Ukrainy z powodu intensywnych działań wojennych, jakie odbywają się tam każdego dnia na terenie całego kraju. Wzorową postawą odznaczyła się również Jednostka Strzelecka 1031 Piotrków Trybunalski, której żołnierze zorganizowali już drugą zbiórkę darów dla ofiar wojny na Ukrainie.

W minioną sobotę, 5 marca, w Piotrkowie Trybunalskim żołnierze z Jednostki Strzeleckiej 1031 gromadzili niezbędne pomoce dla ukraińskich obywateli, przyłączając też do zbiórki mieszkańców Piotrkowa. Dary dla uchodźców można było składać w sobotę w godzinach 9:00-15:00.

W gromadzeniu darów brali udział żołnierze i mieszkańcy miasta

Dzięki hojnej pomocy żołnierzy i mieszkańców udało się zebrać wiele potrzebnych niezbędników, jak choćby artykuły chemii gospodarczej, środki do higieny osobistej, żywność długoterminową, koce, odzież i wiele innych. W punkcie gromadzenia darów pojawiło się kilkudziesięciu mieszkańców Piotrkowa, którzy na znak solidarności z Ukrainą przynieśli ze sobą rozmaite dary.

Jak podaje drużynowy Michał Dybała, wszystkie dary zostaną posegregowane i odpowiednio zapakowane, a następnie przekazane do siedziby głównej Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie.

Zobacz też, jak Piotrków Trybunalski przygotował się na uchodźców.