Kolizja na trasie S8 w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego

Kolizja na trasie S8 w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego

W okolicach południa w piątkowy dzień 18 sierpnia, na drodze ekspresowej S8 zaszła poważna kolizja. Kierowcy, którzy przemieszczali się 337 km drogi w stronę miasta Wrocław, natknęli się na miejsce zdarzenia w obszarze miejscowości Polichno, znajdującej się na terenie gminy Wolbórz, w piotrkowskim powiecie. Trzy samochody osobowe – audi, mercedes i opel – znalazły się w bezpośredniej styczności. Cztery osoby doznały obrażeń, w tym 10-letnie dziecko – jak podaje młodszy brygadier Jędrzej Pawlak, reprezentujący Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Zarówno ratownicy medyczni, jak i cztery oddziały straży pożarnej (w tym dwa oddziały Państwowej Straży Pożarnej oraz dwa Ochotniczych Straży Pożarnych) były na miejscu do dyspozycji poszkodowanych i uczestniczyły w działaniach związanych z wypadkiem. Policja nadal pracuje nad ustaleniem szczegółów dotyczących tego niefortunnego zdarzenia.

W wyniku kolizji ruch na drodze kierującej do Wrocławia był zablokowany przez około dwie godziny. Obecnie sytuacja wróciła do normy, a trasa jest ponownie dostępna dla podróżujących.