Jubileuszowa, 31. edycja Rol-Szansa na zamku w Bykach

Jubileuszowa, 31. edycja Rol-Szansa na zamku w Bykach

Na przestrzeni dwóch dni, od 26 do 27 sierpnia, przestrzeń przy zamku w Bykach zostanie przeznaczona na organizację 31. odsłony rolno-handlowej wystawy znanej pod nazwą Rol-Szansa. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się ponad dwieście firm i indywidualnych wystawców, którzy reprezentują głównie sektor rolny.

„Rol-Szansa to renomowana impreza, która co roku przyciąga rolników nie tylko z Piotrkowa, ale z całego regionu. Znajdą tu oni nowoczesne maszyny i technologie, które zrewolucjonizowały współczesne rolnictwo. Wydarzenie to stało się istotnym punktem w kalendarzu każdego rolnika” – podkreśla Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Telus. Dodaje również, że uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej mogą dodatkowo przyczynić się do wzrostu frekwencji, gdyż w tym okresie rolnicy tradycyjnie nie pracują na polach.

Nie jest to jedynie miejsce prezentacji produktów i technologii, ale także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów – zauważa Tomasz Wachulec, rolnik z gminy Grabica. „Targi te dają możliwość porozmawiania między sobą, ale także prezentują nasze produkty osobom postronnym – mieszkańcom miast. Mogą oni dowiedzieć się skąd pochodzą produkowane przez nas artykuły spożywcze oraz jakie surowce zostały wykorzystane do ich produkcji.”

Piotrków stał się miejscem spotkania przedstawicieli różnych sektorów branży rolnej. „Nasi wystawcy reprezentują całe spektrum działalności – od maszyn i pasz po szkółki ogrodnicze. Są tu również producenci sprzedający swoje wyroby z małych zakładów przetwórczych, a także dostawcy nawozów czy środków ochrony roślin. Nie zabrakło też drobnego sprzętu do gospodarstw.” – mówi Tomasz Kopera, dyrektor ŁODR w Bratoszewicach.