Wypadek śmiertelny: 23-latek przejechany przez samochód dostawczy

Wypadek śmiertelny: 23-latek przejechany przez samochód dostawczy

13 listopada w godzinach nocnych doszło do tragicznego wypadku w powiecie opoczyńskim, gdzie młody mężczyzna został przejechany przez samochód dostawczy. Pojazd najechał na 23-latka, gdy ten leżał na nieoświetlonej drodze. Zginął na miejscu.

Do tragedii doszło w minioną sobotę około godziny 23:00 w miejscowości Miedzna Murowana (gm. Żarów). Prowadzącą przez las nieoświetloną drogą jechał 62-letni mieszkaniec Opoczna, siedząc za kierownicą mercedesa sprinter. Nie zauważył, że na jezdni leży mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Nieświadomie najechał na 23-latka.

Jak podaje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Opocznie st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk, na miejsce wezwano patrole policji i służby medyczne. Jednak pomimo szybkiej reanimacji 23-latka nie udało się uratować. Mężczyzna nie był wyposażony w odzież z elementami odblaskowymi, a droga leśna nie była oświetlona.

Kierowca mercedesa był trzeźwy

Zarówno kierowca mercedesa, jak i jego pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierowca został również przebadany alkomatem na obecność alkoholu, który wykazał, że jest trzeźwy. Biegli i prokuratura badają szczegóły wypadku.

Policja apeluje do pieszych i kierowców, aby zachowywali szczególną ostrożność na słabo oświetlonych odcinkach dróg. Przypomina o noszeniu odzieży odblaskowej, przestrzeganiu ograniczeń prędkości i dostosowaniu jazdy do panujących warunków atmosferycznych.