W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się XV Piotrkowskie Targi Ogrodnicze

W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się XV Piotrkowskie Targi Ogrodnicze

Ubiegłej niedzieli plac przed Pałacem Bykowskich w Piotrkowie Trybunalskim gościł 15. edycję Piotrkowskich Targów Ogrodniczych pn. „Pamiętajmy o ogrodach”. Jest to pierwsze takie wydarzenie od dwóch lat, ponieważ w latach 2020-2021 impreza została odwołana z powodu szerzącej się pandemii koronawirusa. Organizatorem Piotrkowskich Targów Ogrodniczych był Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Piotrkowie.

Dnia 24 kwietnia na placu zamkowym w Bykach odbyły się XV Piotrkowskie Targi Ogrodnicze, które zakończyły się o godzinie 16:00. Na targach pojawili się liczni wystawcy z bogatymi ofertami ogrodowymi, przyciągając do siebie tłumy odwiedzających, którzy ochoczo przebierali w różnorodnym asortymencie sprzedawców.

Jeżeli interesujesz się podobnymi wydarzeniami, zobacz, jak wyglądały Targi pracy w Mielnie.

Bogaty asortyment roślin i sprzętu ogrodniczego

Wśród setek suto zastawionych stoisk można było wybierać pomiędzy takimi towarami jak m.in. narzędzia ogrodowe, sprzęt rolniczy, dekoracje do ogrodu i małą architekturę ogrodową. Oczywiście nie brakowało też nasion i sadzonek, a także drzew owocowych, krzewów ozdobnych oraz roślin rabatowych, doniczkowych i balkonowych.

W trakcie imprezy uczestnicy mogli również zasięgnąć fachowych porad w zakresie projektowania ogrodu i dopracowania swoich wymarzonych kompozycji roślinnych.

Jakby tego było mało, na wszystkich odwiedzających czekały też stoiska z pysznymi produktami spożywczymi, wśród których znalazły się regionalne sery, świeże wędliny, miody naturalne, chrupiące wypieki i wiele innych. A dla osób, które przyszły na targi zakupić unikalne rękodzieła, stoiska z pięknymi wyrobami przygotowali lokalni rzemieślnicy.

Warto też dodać, że podczas targów nie brakowało atrakcyjnych konkursów, występów na żywo i niepowtarzalnej atmosfery. XV Piotrkowskie Targi Ogrodnicze cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że na ulicach Kasztelańskiej i Łódzkiej powstały olbrzymie korki.