Sulejów: Strażacy zafundowali mieszkańcom niezapomniany śmigus-dyngus

Sulejów: Strażacy zafundowali mieszkańcom niezapomniany śmigus-dyngus

Wczoraj na ulicach Sulejowa można było wziąć udział w tak mokrym dyngusie, jakiego to miasto jeszcze nie widziało. Strażacy zebrali się na dziedzińcu Hotelu Podklasztorze, gdzie w krótkim czasie rozkręciła się prawdziwa bitwa na strumienie zimnej wody. Do zabawy mogli przyłączyć się wszyscy, uzbrajając się w hydronetki, pistolety na wodę, sikawki ręczne i, oczywiście, tradycyjne wiadra.

Zakręcony śmigus-dyngus w Sulejowie odbył się na dziedzińcu Hotelu Podklasztorze, gdzie do mokrej zabawy nawoływali strażacy z różnych jednostek powiatowych. Wśród strażaków znalazły się zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygłowiu i Ochotniczej Straży Pożarnej Sulejów – Podklasztorze.

Tutaj opisujemy, jak wyglądał Jarmark Wielkanocny w Piotrkowie Trybunalskim.

Najmokrzejszy dyngus w Sulejowie

Jak podają sami strażacy, tradycje jak śmigus-dyngus powinny być pielęgnowane, zwłaszcza że podczas takiej zabawy można uzyskać wiele satysfakcji. Dowodem na to mogą być chociażby goście hotelowi, czy wracający z kościoła wierni, którzy z chęcią brali udział w wodnych bataliach. Natomiast dzieci miały nawet szansę na operowanie armatką wodną, ale oczywiście tylko pod bacznym okiem strażaków.

Strażacki śmigus-dyngus w Sulejowie obchodzony jest w ten sposób każdego roku. Jednak w te święta przez Podklasztorze przepłynęło znacznie więcej wody niż w ubiegłych sezonach. Co więcej, po zakończonej zabawie wiele osób musiało rozwiesić swoje ubrania w suszarni, ponieważ nie obyło się też bez polewania wiadrami.

Warto dorzucić, że podczas sulejowskiego dyngusa swój występ miał również zespół Piliczanie, którego członkowie tańczyli w strugach strażackiego deszczu.

A jeśli chcesz wiedzieć, jakiego dyngusa zafundowali strażacy w Jeleniej Górze, koniecznie kliknij https://www.infojelenia.pl/2022/04/jelenia-gora-strazacki-dyngus-z-armatka-wodna/.