Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim

Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim

Składając wizytę w tak przyjemnym mieście, jak Piotrków Trybunalski, możemy być pewni, że nasze doświadczenia będą bardzo wynagradzające. Ta prześliczna miejscowość emanuje zabytkową architekturą, która przeplata się z barwną okolicą namalowaną przez samą Matkę Naturę. Jest to doskonałe miejsce dla turystów, którzy mają zamiar zakosztować świeżego powietrza i odwiedzić jedne z najpiękniejszych zabytków w Polsce.

Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim to świetna lokacja do rozpoczęcia zwiedzania tej kolorowej mieściny; niezależnie od tego, czy przybyliśmy na rodzinne wakacje, czy na romantycznych pobyt we dwoje. Wewnątrz zamku znajduje się muzeum, gdzie można obejrzeć stare fotografie, sprawdzić, w jakich warunkach żyli ówcześni mieszkańcy, a do tego zapoznać się z historią miasta i regionu.

Zamek Królewski nie jest prawdziwym zamkiem?

Musimy również zaznaczyć, że Zamek Królewski tak naprawdę jest bardziej pałacem niż tradycyjnym zamkiem. Według dokumentacji zamek powinien być wyposażony w fosę, mury, bramę żelazną i inne fortyfikacje obronne, czego Zamek Królewski nigdy nie posiadał. Z tego względu można śmiało przyjąć, że jest to bardziej rezydencja królewska aniżeli zamek.

Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim został wybudowany w XVI – powstał dla króla Zygmunta Starego, który korzystał z gościnności tego obiektu, gdy obradował na sejmach i zjazdach. Do budynku dobudowana jest również wieża, która – choć niewielka – miała wielkie znaczenie. Wieża była siedzibą spotkań, gdzie ważyły się losy kraju, a szlachta i duchowieństwo otrzymywali coraz to nowsze przywileje od króla, który w ten sposób gromadził sobie zwolenników.

Nie zapomnij też sprawdzić innych ciekawych miejsc w Polsce. Na przykład, tutaj możesz zapoznać się z najlepszymi zabytkami Krotoszyna.

Jeżeli szukamy jednego z najlepszych zabytków Piotrkowa, możemy być pewni, że Zamek Królewski stanie na wysokości tego zadania. Obiekt można znaleźć przy pl. Zamkowym 4 w Piotrkowie Trybunalskim.