Sprzedawał podróbki padów konsolowych o wartości 450 tysięcy złotych

Sprzedawał podróbki padów konsolowych o wartości 450 tysięcy złotych

Łódzcy policjanci, współpracując z funkcjonariuszami z Tomaszowa Mazowieckiego, zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który sprzedawał podrobione kontrolery do gier wideo. Łączna wartość konsolowych padów wynosiła 450 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

34-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, który na terenie powiatu sprzedawał podrobione pady do konsoli, został aresztowany przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Następnie sprawę przejęła Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim, która zgromadziła potrzebne dowody.

Podziemny sprzedawca prowadził swoją działalność od sierpnia 2020 roku do sierpnia 2021 roku, sprzedając kontrolery do gier wideo z fałszywymi znakami towarowymi. Okazało się, że interes był tak owocny, że mężczyzna postanowił uczynić sobie z niego stałe źródło utrzymania.

W magazynie przechowywał ponad 2 400 kontrolerów gamingowych

Podrobione pady sprzedawał w swoich sklepach, a przechowywał je w firmowym magazynie, gdzie znaleziono ich ponad 2 400 sztuk. Mężczyzna handlował swoimi produktami w sklepach na terenie Bytomia, Bielska-Białej, Łodzi i powiatu tomaszowskiego.

Jak podaje rzecznik prasowy KPP w Tomaszowie Mazowieckim, st.asp. Grzegorz Stasiak, oszacowano, że łączna wartość zabezpieczonego towaru wynosi około 450 tys. zł. Podejrzany został aresztowany i usłyszał już zarzuty w swojej sprawie. Grozi mu wysoka grzywna i do 5 lat więzienia.