Remont moszczanickiego GOKiS na finishu

Remont moszczanickiego GOKiS na finishu

Powoli zmierzają ku końcowi szeroko zakrojone prace remontowe w moszczenickim Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Już wkrótce budynek uzyska swój nowy odmieniony wygląd.

Choć aktualnie dostęp do kultury został przez rząd mocno utrudniony to jednak nie wpłynęło na realizację zaplanowanych z wyprzedzeniem inwestycji. Prace w GOKiS w Moszczenicy idą pełną parą i już niewiele dzieli nas od ich zakończenia. Nowy odnowiony wygląd z pewnością przykuje uwagę mieszkańców. Nie ma wątpliwości, że po renowacji ośrodek będzie się prezentował jeszcze bardziej atrakcyjnie i świetnie wpisze się w lokalny krajobraz.

W ostatnich tygodniach pracownicy dwoją się i troją aby jak najszybciej przeprowadzić zaplanowane prace remontowe na terenie obiektu żeby znów móc gościć w swoich progach okolicznych mieszkańców. Trwający remont ma szeroki i zróżnicowany zakres prac. W jego ramach wymieniana jest kompleksowo stolarka okienna oraz drzwiowa w części pomieszczeń, które już od dawna tego wymagały. Odmalowane i odświeżone zostały już biura, hol oraz korytarz. Na tym ostatnim pojawił się podwieszany sufit wraz z energooszczędnym oświetleniem a na podłodze położono ponad 30 m2 nowych płytek.

Do największych zmian, jak wkrótce przekonają się odwiedzający goście, doszło jednak w sali widowiskowej. Wycyklinowane zostało łącznie 300 m2 podłogi, zarówno na scenie jak i na widowni. Pomalowane zostały wszystkie ściany – tu kolejne ponad 500m2 powierzchni. Nastąpiła wymiana scenicznych kotar na całkiem nowe. Zakupiono je wraz z nowym torowiskiem do otwierania i zamykania kurtyny. W sali pojawił się nowy element w postaci rzutnika z elektrycznym ekranem, który będzie mógł służyć np do szkoleń, prowadzenia konferencji bądź projekcji filmów.

Choć prace jeszcze trwają to już Jerzy Korytkowski, dyrektor placówki wystosował podziękowania do wszystkich wykonawców za sprawnie oraz profesjonalnie prowadzone prace. Jak powiedział, ma nadzieję, że odświeżone i odnowione wnętrza budynku spodobają się odwiedzającym i zachęcą do skorzystania z bogatej oferty programowej GOKiS w Moszczanicy.