Projekt budżetu powiatu piotrkowskiego na 2021

Projekt budżetu powiatu piotrkowskiego na 2021

Oficjalnie ruszyły prace nad przyszłorocznym budżetem dla powiatu piotrkowskiego. Starosta na sesji Rady Powiatu podsumował propozycję jako zrównoważoną i bezpieczną.

Nie żyjemy w łatwych czasach, jednak według Starosty Piotra Wojtysiaka proponowany przez Zarząd Powiatu projekt jest dobrze opracowany. Budżet jest jednocześnie zrównoważony i ostrożny ale też bezpieczny i sprzyjający rozwojowi. To ostatnie z pewnością w pewnym stopniu ułatwi przejście przez czekający nas niewątpliwie trudny 2021 rok.

Spojrzenie w przyszłość

Ostatnia sesja Rady Powiatu otworzyła więc drogę debat nad podziałem pieniędzy na poszczególne lokalne zadania, jakie stoją przed władzami samorządu. Starosta wyraził nadzieję, że nie stanie się nic nadzwyczaj złego w ogólnokrajowej gospodarce co mogłoby zagrozić uzyskaniu zakładanych dochodów z podatków PIT i CIT i że będą one na stabilnym poziomie. Dodał, że powiat nadal będzie korzystać wszelkie dostępne programy finansowania, aby pozyskać do budżetu dodatkowe zewnętrzne wsparcie, które w minionych latach osiągnęło już łączny poziom ponad 32 mln złotych. Zwracając się do radnych Wojtysiak wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę za co z góry podziękował. Stwierdził, że jest to warunkiem utrzymania wysokiego tempa inwestycyjnego w trosce o dobro mieszkańców powiatu.

Podsumowanie minionego roku

Kończący się rok podsumował z kolei Przewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego, Bernard Matyszewski. Zwracając się do starosty podziękował za trud pracy w tym intensywnym dla samorządu roku, który był dodatkowo obciążony jeszcze sytuacją okołoepidemiczną. Stwierdził, że mimo konieczności funkcjonowania w niewspółmiernych do skali zagrożenia narzuconych przez rząd ograniczeniach udało się utrzymać płynność finansową powiatu. Nie było to łatwe i wielu innym powiatom w skali kraju się to nie udało. Przewodniczący wyrasił satysfakcję, że udało się skutecznie stawić czoło problemom i trudnościom tak, aby zapewnić ciągłość realizacji zaplanowanych zadań.

Budżet na 2021 rok, a właściwie jego projekt w pierwszej połowie grudnia trafił pod obrady wszystkich komisji. Dzięki temu jest duża szansa, że Rada będzie go mogła przyjąć na ostatniej przed Świętami Bożego Narodzenia sesji.

Jeden komentarz o “Projekt budżetu powiatu piotrkowskiego na 2021

  1. Czy są dostępne jakieś oficjalne informację na temat wydatków z tego budżetu? Chciałbym wiedzieć na co idą moje podatki.

Comments are closed.