Podsumowanie dziecięcego Festiwalu Podróżniczego

Podsumowanie dziecięcego Festiwalu Podróżniczego

Dziecięcy podróżniczy festiwal muzyczny w wolborskim przedszkolu zakończył się z przytupem. Tak w kilku słowach można podsumować wydarzenie, które odbyło się w tej piotrkowskiej gminie.

Festiwal Podróżniczy z muzycznym przytupem to impreza organizowana dla dzieci przedszkolnych uczęszczających do Przedszkola Samorządowego oraz Domowego Przedszkola w Wolborzu. Dla każdej z grup, która uczestniczyła w imprezie prowadzone były warsztaty podróżnicze, kulinarne a także integracyjne warsztaty muzyczne.

Podróż dookoła świata

Dzięki takiej konwencji dzieciaki mogły bez ruszania się ze swojej placówki wziąć udział w podróży dookoła świata na wszystkie kontynenty. Była możliwość dotknięcia emblematów oraz różnorodnych rekwizytów. Można było wziąć udział w budowaniu wiosek lub przymierzyć egzotyczne stroje. W ramach części muzycznej dzieci miały możliwość zagrać na instrumentach z każdej części świata i usłyszeć ich niepowtarzalne brzmienie. Zobaczyły poznane na warsztatach podróżniczych instrumenty takie jak australijskie didgeridoo, śpiewająca misa z Tybetu, nikaraguańskie marakasy, estońska okaryna albo też pochodząca z Maroko gnaoua. Każdy więc z pewnością znalazł coś dla siebie w tej obfitości.

Zakres zabaw

W ramach zabaw relaksacyjnych z muzykoterapią z zakresu technik ruchu a także zabaw uwrażliwiających na dźwięk oraz innego rodzaju muzycznych zabaw i inscenizacji odbywały się zajęcia stymulujące sferę emocjonalną, ruchową, a także słuchową i wzrokową. Odbyły się także warsztaty kulinarne pozwalające na poznanie świata od tej strony. Dzieci wkroczyły tu w bogaty świat kolorów, przypraw, smaków oraz zapachów. Przedszkolaki uczyły się przygotowywania różnych tradycyjnych dań z całego świata. Poprzez Afrykę, kraje Morza Śródziemnego po Daleki Wschód, Australię i obie Ameryki – kulinarna podróż nie pominęła żadnego kontynentu. Na koniec zajęć miała miejsce wspólna degustacja przygotowanych potraw.

Realizatorem Przeglądu Podróżniczego z muzycznym przytupem jest Stowarzyszenie Wirtuoz. Jego działalność dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków w ramach Funduszu Promocji Kultury. Wśród partnerów projektu była wolborska Miejska Biblioteka Publiczna, a także tamtejsze przedszkola: Samorządowe oraz Domowe.

Jeden komentarz o “Podsumowanie dziecięcego Festiwalu Podróżniczego

Comments are closed.