Piotrkowianki laureatkami wojewódzkiego konkursu plastycznego ROSmalowani

Piotrkowianki laureatkami wojewódzkiego konkursu plastycznego ROSmalowani

Młode piotrkowskie artystki wyróżnione zostały na wojewódzkim konkursie plastycznym organizowanym przez Łódzki Dom Kultury.

Piotrków Trybunalski ma kolejne uhonorowane laureatki. Tym razem Łódzki Dom Kultury, organizator konkursu plastycznego ROSmalowani docenił młodych artystów z naszego miasta. Konkurs odbywał się pod hasłem „Moja piękna okolica, plastyczna interpretacja małej Ojczyzny” a jego honorowy patronem w tym roku był Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. W gronie nagrodzonych znalazły się przebywające w Ośrodku Edukacji Artystycznej oraz Ośrodku Działań Artystycznych młode obiecujące artystki

W tegorocznej odsłonie konkursu zadaniem uczestników było przedstawienie w swoich pracach plastycznych tego, co uważają w swojej najbliższej okolicy za najpiękniejsze. Stąd w tytule konkursu zwrot „Mała Ojczyzna”. Nie było żadnych szczegółowych wytycznych jaki element otoczenia należy zaprezentować. Mogło więc to być cokolwiek: wielski lub miejski pejzaż, urokliwe drzewo, zabytek, widok za domowym oknem bądź też miejsce ze wspomnień albo marzeń. Uczestnicy konkursu mieli pokazać to, co jest bliskie ich sercu i wnętrzu.

Łącznie pod obrady Jury wpłynęło 306 prac. Oceny dokonała kapituła w składzie dr Beata Marcinkowska, dr Monika Czarska oraz Jacek Świgulski. Wyłonionych zostało aż 62 laureatów, wśród których znalazły się dwie nastoletnie pochodzące z Piotrkowa artystki. Wiktoria Kowalska zajęła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 16 do 18 lat, natomiast Zuzanna Filipek zdobyła drugą lokatę w młodszej kategorii od 13 do 15 lat. Obie nastolatki uczęśczają od dwóch lat na zajęcia plastyczne w „Otwartej pracowni ODA” organizowane i prowadzone przez Ośrodek Działań Artystycznych. Wśród wyróżnionych znalazły się też uczestniczki plastycznych warsztatów odbywających się w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Wyróżnione prace zgłoszone do konkursu ROSmalowani w kategorii od 7 do 9 lat należą do Weroniki Buczkowskiej, Oliwii Kitowskiej i Darii Ulcyfer.