Planowane nocne wstrzymanie ruchu na A1

Planowane nocne wstrzymanie ruchu na A1

Podróżujący nocną porą kierowcy przez dwie najbliższe noce muszą się liczyć z czasowym zamknięciem dla ruchu na lokalnym odcinku Autostrady A1.

Przyczyną zatrzymania ruchu i czasowego zamknięcia odcinka między Jeżowem a Piotrkowem Trybunalskim w stronę Łodzi są kolejne planowane nocne transporty nadgabarytowe. Ruch zostanie wyłączony w nocy z 9 na 10 oraz z 10 na 11 grudnia bieżącego roku. W związku z tym podróżujący A1-ką muszą się spodziewać przerw w podróży bądź powinni skorzystać z tras objazdowych. Z powodu tych transportów ruch zostanie całkowicie wstrzymany także w kierunku katowickim pomiędzy węzłami Kamieńsk i Piotrków Trybunalski Południe.

Obecne zamknięcie jest już 13 z 29 planowanych transportów elementów konstrukcyjnych do budowy stadionu ŁKS. Szacuje się, że czas wyłączenia z ruchu nie przekroczy pół godziny i nastąpi w okolicach 1 w nocy. W tym czasie ruch w kierunku Łodzi będzie się odbywał, ale z ograniczeniami. Po przejechaniu węzła Piotrków Trybunalski Południe transport skieruje się w stronę Łodzi, najpierw ulicami miast a następnie Drogą Krajową 12/91. Takie informacje przekazał rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski. Wymieniony odcinek budowanej Autostrady A1 będzie można ominąć podróżując objazdem drogą krajową 91 kierując się przez Piotrków Trybunalski aż do Kamieńska.