Piotrków Trybunalski doceniony za zarządzanie finansami

Piotrków Trybunalski doceniony za zarządzanie finansami

Piotrków Trybunalski zdobył uznane laury w specjalistycznym czasopiśmie samorządowym o nazwie „Wspólnota”. Miasto to uplasowało się w gronie dziesięciu najwyżej ocenianych miast z prawami powiatu, pod kątem zarządzania finansami, patrząc na okres ostatnich pięciu lat. Ranking ten umieścił Piotrków Trybunalski na dziewiątym miejscu – pochwała dotyczyła szczególnie poprawy efektywności finansowej w ostatniej pięcioletniej perspektywie. Oceny dokonywali naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, badający działalność wszystkich gmin na terenie Polski.

Pod uwagę w rankingu „Wspólnota” brane są badania stanu finansów, problematyki społecznej, zarządzania gospodarką, a także infrastruktury we wszystkich polskich miastach i gminach. Szczegółową analizę zebranych danych przeprowadzają specjaliści z Uniwersytetu Warszawskiego.

– Ocena każdej gminy jest przeprowadzana na podstawie liczbowych wskaźników opracowywanych przez instytucje takie jak Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Finansów, czy Urzędy Pracy. W oparciu o ten zbiór informacji powstaje ranking – wyjaśnia Janusz Król, redaktor naczelny czasopisma „Wspólnota”.