Lider pokonał Piotrcovię: Przegrana w 6. kolejce ORLEN Superligi

Na otwarcie szóstej kolejki ORLEN Superligi, drużyna Piotrcovii Piłka Ręczna nie zdołała pokonać swoich rywalek na własnym terenie. Lider tabeli, zespół MKS FunFloor Lublin, triumfował nad ekipą pod wodzą Agaty Cecotki, kończąc spotkanie wynikiem 34:28. Choć pierwsza połowa meczu nie zapowiadała jednoznacznej przegranej piłkarek ręcznych z Piotrcovii, które skutecznie stawiały czoło lubelskim liderkom, to druga część spotkania była decydująca.

Pierwszy fragment rozgrywki był bardzo równy. Piłkarki z Piotrcovii nie pozwoliły liderującej drużynie na pełne rozwiniecie skrzydeł i wypracowanie sobie znaczącej przewagi punktowej. W ekipie MKS FunFloor Lublin wyróżniała się doskonałą grą Magda Balsam, zaś podopieczne Agaty Cecotki mogły pochwalić się skutecznymi rzutami Justyny Świerczek, zwłaszcza tych ze znacznej odległości. Zakończenie pierwszej połowy należało do Magdy Więckowskiej, która ustaliła wynik na korzyść przyjezdnej drużyny – 15:13. Mimo to, wydawało się, że po zmianie stron Piotrcovia będzie w stanie podjąć walkę o zwycięstwo.

Jednak rzeczywistość okazała się inna. Piłkarki ręczne z Piotrcovii zaczęły popełniać wiele prostych błędów, co Lublin wykorzystał, sukcesywnie zwiększając swoją przewagę. Po dwóch skutecznie przeprowadzonych kontrach przez Magdę Balsam, MKS FunFloor Lublin uzyskał przewagę aż dziewięciu bramek (26:17 w 44. minucie). Wynik meczu był praktycznie przesądzony. Jednak w ostatnich piętnastu minutach gry, Piotrcovia odzyskała swoją skuteczność i podjęła walkę o jak najkorzystniejszy dla siebie rezultat. Mimo iż udało im się zredukować część strat, to ostatecznie spotkanie zakończyło się triumfem drużyny gości – 34:28.