Kolizja drogowa na ulicy Sulejowskiej w Piotrkowie – Imigranci uciekają przed służbami

Kolizja drogowa na ulicy Sulejowskiej w Piotrkowie – Imigranci uciekają przed służbami

Na ulicy Sulejowskiej w Piotrkowie Trybunalskim miał miejsce niecodzienny zdarzenie drogowe. Doszło do niego na skrzyżowaniu tej ulicy z Kleszczem, kiedy to w toyotę oczekującą na zmianę sygnalizacji świetlnej, uderzył samochód dostawczy marki Peugeot. Incydent ten wydarzył się 29 września, w czwartek, o godzinie 7.

Niezwykły był jednak nie sam fakt kolizji, lecz to, co zaszło po niej. Kierujący peugeotem oraz jego pasażerowie, zamiast czekać na przybycie służb ratowniczych, zdecydowali się podjąć ucieczkę, kierując swoje kroki do lasu położonego w bliskiej odległości od miejsca zdarzenia. Szybko na miejscu pojawiła się grupa policjantów licząca kilkadziesiąt osób, którzy natychmiast podjęli pościg za uciekinierami.

Interesującym jest fakt, że jak podają nieoficjalne źródła, podróżujący peugeotem byli imigrantami. Dodatkowo, samochód dostawczy, którym podróżowali, nie był odpowiednio przygotowany do przewozu osób – brakowało w nim miejsc do siedzenia. Pasażerowie opuścili pojazd w pośpiechu, a na miejscu zdarzenia można było znaleźć pozostawione przez nich przedmioty, takie jak dziecięcy plecak, buty czy odzież.