Przez nieostrożność kierowców doszło do groźnego zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S8

Przez nieostrożność kierowców doszło do groźnego zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S8

W powiecie piotrkowskim, w okolicach miejscowości Jeżów, tuż przed godziną dwunastą doszło do niefortunnego zdarzenia na 361. kilometrze drogi ekspresowej S8, pomiędzy dwoma węzłami drogowymi: Piotrków Południe i Kamieńsk. Zgodnie z danymi dostarczonymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), w wyniku tego zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia.

Na początku, informacje przekazane przez Punkt Informacji Drogowej GDDKiA ograniczały się do stwierdzenia o kolizji dwóch samochodów osobowych. Jednakże, jak udało nam się dowiedzieć od miejscowej policji, sytuacja była bardziej skomplikowana.

Z informacji przekazanych przez piotrkowską policję wynika, że wstępna rekonstrukcja zdarzeń jest następująca: bus Mercedes, poruszający się środkowym pasem ruchu, miał na celu wyprzedzenie ciężarówki jadącej prawym pasem. Niespodziewanie, kierujący busem zaczął hamować. Samochód marki Kia, który jechał za nim, zjechał na prawy pas uderzając w tył ciężarówki. Za kią jechał citroen, który najechał na tył kii, a następnie uderzył jeszcze w busa marki Mercedes.

W wyniku zdarzenia droga w kierunku Katowic jest całkowicie zablokowana. Policjanci skierowali ruch na objazd poprzez drogę krajową numer 91.