Kierowca jadący pod prąd na autostradzie A1 – interwencja policji w Piotrkowie Trybunalskim

Kierowca jadący pod prąd na autostradzie A1 – interwencja policji w Piotrkowie Trybunalskim

Podczas patrolu na węźle autostrady A1 w Piotrkowie Trybunalskim, stróże prawa zatrzymali kierującą, która poruszała się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego, jadąc pod prąd.

Starsza posterunkowa Edyta Daroch, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, udzieliła nam więcej informacji na ten temat. Z jej relacji wynika, że wezwanie do tego nietypowego zdarzenia wpłynęło do jednostki 7 grudnia, około godziny 15:25. W wyniku natychmiastowej reakcji, kobieta jadąca pod prąd została szybko zatrzymana przez mundurowych na węźle autostrady A1.

Jednakże, po analizie materiału filmowego dostępnego w sieci przedstawiającego całe zdarzenie, funkcjonariusze zmienili swoje początkowe zdanie. Postanowili wszcząć dodatkowe czynności wyjaśniające sytuację. Przyczyną takiego obracania sprawy były nowe fakty, które wyszły na jaw po obejrzeniu nagrania. Policjanci wcześniej nie zaobserwowali kobiety na pasie awaryjnym autostrady. Rzeczniczka prasowa KMP w Piotrkowie Trybunalskim zaznaczyła, że w związku z nowymi okolicznościami możliwa jest zmiana pierwotnie zastosowanego pouczenia, na nałożenie mandatu bądź skierowanie sprawy do sądu.