Za kółkiem ciężarówki z cysterną bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu – dramatyczna sytuacja na drogach Piotrkowa Trybunalskiego

Za kółkiem ciężarówki z cysterną bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu – dramatyczna sytuacja na drogach Piotrkowa Trybunalskiego

Na terenie Piotrkowa Trybunalskiego doszło do niebezpiecznej sytuacji, której sprawcą był 44-letni mężczyzna prowadzący pojazd ciężarowy z cysterną. Kierowca, nie posiadający uprawnień do kierowania, okazał się dodatkowo być pod silnym wpływem alkoholu. Jego stan upojenia wynosił aż 3 promile. Pomimo ogromnego ryzyka, jakie stanowiła jego jazda, na szczęście nikt nie ucierpiał.

Zdarzenie miało miejsce w południe 11 grudnia. O godzinie 14:30 dyżurny komendy policji w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał zgłoszenie dotyczące niebezpiecznej sytuacji na drodze. Ciężarówka z cysterną, zarządzana przez wspomnianego 44-latka, zjeżdżając z wiaduktu w stronę Katowic przebiła bariery i wpadła do przydrożnego rowu.

Gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce zdarzenia, kierowca wraz ze strażakami już opuścił uszkodzony pojazd. W trakcie rozmowy z policją przyznał, że nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Jak wskazało badanie alkomatem, w organizmie prowadzącego wykryto 3 promile alkoholu – jak podaje st. post. Edyta Daroch, rzecznik prasowy piotrkowskiej policji.

Mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, 44-latek będzie musiał stanąć przed obliczem wymiaru sprawiedliwości za kierowanie pojazdem bez odpowiednich uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.