Zagrażający bezpieczeństwu incydent z udziałem pijanego kierowcy

Zagrażający bezpieczeństwu incydent z udziałem pijanego kierowcy

Zdarzyło się to na wiadukcie na alei Sikorskiego, gdzie cysterna wyskoczyła z jezdni, przeleciała przez barierki i zakończyła swój bieg w przydrożnym rowie. Po przeprowadzeniu odpowiednich testów, okazało się, że kierowca pojazdu był pod wpływem alkoholu – w jego organizmie wykryto prawie 3 promile alkoholu.

Na miejscu zdarzenia zgromadziły się służby ratunkowe. Ustalono, że incydent miał miejsce około 14:30. Wystąpił on na drodze prowadzącej od strony Bełchatowa, gdzie cysterna o zagranicznych numerach rejestracyjnych miała zamiar skierować się w stronę Katowic, korzystając z autostrady A1. Niestety, pojazd uderzył w barierki i po chwili znalazł się w rowie. Jak ustalono później, cysterna była na szczęście pusta.

Kierujący pojazdem marki Renault prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, w rezultacie czego stracił kontrolę nad pojazdem. St. post. Edyta Daroch przekazała, że badanie alkomatem wykazało u kierowcy prawie 3 promile alkoholu. Na miejscu trwały prace służb ratunkowych, co powodowało utrudnienia w ruchu drogowym.

Zjazd w stronę Katowic był zablokowany, co skutkowało problemami dla podróżujących tą trasą od strony Bełchatowa.