IX Historyczny Festyn Rodzinny zamienił Piotrków we Wioskę Wikingów!

IX Historyczny Festyn Rodzinny zamienił Piotrków we Wioskę Wikingów!

Wczoraj w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się 9. edycja Historycznego Festynu Rodzinnego, podczas którego boisko filii UJK odwiedziły zarówno tłumy piotrkowian, jak i okolicznych mieszkańców. IX Historyczny Festyn Rodzinny zawitał do miasta wraz z Wioską Wikinga, zapewniając znakomite wrażenia dzieciom i dorosłym.

Dnia 29 maja na boisku filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się IX Historyczny Festyn Rodzinny, który dostarczył wiele ekscytacji wszystkim miłośnikom historii i dobrej zabawy. Dorośli mogli zerknąć na historyczne stoiska, podczas gdy najmłodsi mieli okazję do korzystania ze specjalnej strefy dla dzieci.

A tutaj sprawdzisz skandaliczną wiadomość o mężczyźnie, którego ciągnięto samochodem po ulicy.

Super atrakcje dla dzieci i rodziców

Odwiedzając stoiska, można było podziwiać rozmaite skamieliny, uzbrojenia rycerskie, wyposażenie straży pożarnej i policji, a także dawne stroje. Ponadto, rozrywkę zapewniły także pokazy z tkactwa, kaletnictwa, garncarstwa, plecionkarstwa i sztuki kulinarnej.

W przypadku młodszych uczestników imprezy dzieci miały do dyspozycji takie zajęcia jak strzelanie z łuku, przeciąganie liny, wikingowe biegi w workach, poszukiwanie skarbów, czy wznoszenie kartonowego zamku.

IX Historyczny Festyn Rodzinny odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Być może zainteresuję Cię również artykuł o pikniku wojskowym w Skawinie.