Bieg Tropem Wilczym 2023 w Piotrkowie Trybunalskim

Bieg Tropem Wilczym 2023 w Piotrkowie Trybunalskim

Już 5 marca 2023 roku w Piotrkowie odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. Ma on upamiętnić Żołnierzy Wyklętych. Organizator – OSIR w Piotrkowie przygotował aż 400 pakietów startowych spodziewając się dużo chętnych.

Start rozpocznie się o godzinie 11.00 a trasa będzie liczyć 1963 metry długości. Liczba ta nie jest przypadkowa, to bowiem rok w którym został zamordowany ostatni żołnierz wyklęty – Józef Franczak ps. Lalka.

Zawodnicy około godz. 11.00 ruszą na trasę, która symbolicznie liczyć będzie 1963 metry długości. Dystans nawiązuje do daty śmierci ostatniego żołnierza wyklętego, Józefa Franczaka „Lalka” zamordowanego w 1963 roku.

Start biegu zaplanowano na ul. Żwirki przy rondzie Żołnierzy Wyklętych. Zawodnicy pobiegną w kierunku stadionu miejskiego „Concordia”, wykonają jedno okrążenie po torze wyścigowym i wrócą na główną drogę. Potem przez park. ks. Józefa Poniatowskiego po oznakowanych trasach dotrą do mety na linii startu.

Narodowe Święto Żołnierza Wyklętego to święto ku czci i upamiętnieniu żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Bieg Tropem Wilczym 2023 w Piotrkowie od lat wpisuje się w sportowe obchody święta żołnierza wyklętego.