19-latka z Bełchatowa w rękach policji za posiadanie narkotyków

19-latka z Bełchatowa w rękach policji za posiadanie narkotyków

W Bełchatowie, funkcjonariusze policyjni specjalizujący się w likwidacji zjawiska narkomanii, doszli do wniosku, że 19-letnia lokalna mieszkanka może posiadać u siebie w domu substancje nielegalne. Zdecydowali się to osobiście zweryfikować, odwiedzając młodą panią w jej mieszkaniu. Wizyta niespodziewanych gości, przebranych za cywilów, wywołała zaskoczenie i zdenerwowanie u podejrzanej. Policjanci poinformowali ją o powodzie swojej obecności na miejscu.

Gdy dowiedziała się o celu wizyty stróżów prawa, młoda kobieta na własną rękę przekazała im słoik zawierający psychotropową substancję. Policja podczas przeszukania natknęła się także na dilerkę z tym samym rodzajem narkotyku oraz elektroniczną wagę używaną do ważenia nielegalnych substancji. Ponadto funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli pewną ilość gotówki, która według nich mogła pochodzić z przestępczej działalności związanej z handlem narkotykami – jak informuje nadkomisarz Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Łącznie, doświadczeni policjanci skonfiskowali i zabezpieczyli ponad 60 gramów narkotyków. Wykorzystując zgromadzone dowody, postawili 19-latce zarzuty związane z posiadaniem nielegalnych substancji. Za ten czyn grozi jej kara do trzech lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie jest kontynuowane przez detektywów z komisariatu w Zelowie.