Wypadek z powodu zmęczenia: kierowca ciężarówki powoduje kolizję w Rawie Mazowieckiej

Wypadek z powodu zmęczenia: kierowca ciężarówki powoduje kolizję w Rawie Mazowieckiej

Mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, będący za kierownicą ciężarówki, zasnął i spowodował w Rawie Mazowieckiej niebezpieczną kolizję. W wyniku jego bezsenności, doszło do staranowania samochodu, ogrodzenia oraz uszkodzenia dwóch zaparkowanych aut. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Niespodziewane zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Zamkowa Wola i Jerozolimskiej. Patrol policyjny został natychmiast wysłany na miejsce incydentu. Po przeprowadzeniu śledztwa funkcjonariusze opisali przebieg całego zdarzenia. Kierowca ciężarowego volvo, prawdopodobnie przepełniony zmęczeniem, przysnął podczas jazdy, przez co stracił kontrolę nad pojazdem. Ciężarówka przemknęła przez skrzyżowanie, uderzyła najpierw w seata, następnie w ogrodzenie posesji, a podczas kontynuacji staczania się, zderzyła się z dwoma kolejnymi samochodami znajdującymi się na parkingu.

Policja przeprowadziła badania na 39-letnim kierowcy, który okazał się być trzeźwy. Dodatkowo funkcjonariusze wykonywali test narkotykowy, który również przyniósł wyniki negatywne – informuje asp. Agata Krawczyk z rawskiej policji. Mężczyzna został ukarany mandatem za swoje niebezpieczne zachowanie na drodze. Co więcej, dowód rejestracyjny jego pojazdu został zatrzymany z powodu powstałych uszkodzeń na ciężarówce.

Na koniec, zarówno my jak i policja apelujemy do wszystkich kierowców, aby zawsze udawać się w drogę po odpowiednim wypoczynku. Bezsenność może prowadzić do nieprzewidywalnych i niebezpiecznych sytuacji na drodze, a bezpieczeństwo jest najważniejsze.